Клубът по лека атлетика в Сливен продължава да бъде работилница за шампиони

22 януари 2019 17:49, Александра Иванова (Наблюдател)
Излъчване: Наблюдател.БГ преди 3 седмици, брой четения: 219
....................................

На завършилото държавно първенство на открито до 18 г. за юноши и девойки в зала, лекоатлетите на гр. Сливен се прибраха с куб медали.

Димитър Илиев се окичи със златния медал в спринта на 60 метра. Сливналията беше бърз като вятъра ни и изпревари над 60 състезателя от цялата страна като спря хронометрите на 7.17 сек. Това е личен резултат за състезателя на Илиян Данев.

Щафетата на Сливен на 4х200 м. в състав Димитър Илиев, Иво Владимиров, Мартин Точев и Петър Йовков се класираха трети в изключително оспорвана надпревара с резултат 1:38.13 мин.

Пълен комплект медали спечелиха юношите ни в скока на дължина. Димитър Ташев достигна до титлата с 6.48 м.,сребро за Мартин Точев с 6.32, а Яни Стоянов допълни сливенския триумф с 6.19. Клубът имаше още трима участника в тази дисциплина, като всички от тях влезнаха в първите 12 в конкуренция от 29 атлети. Треньор на първите двама е Атанас Иванов, а третият се подготвя при Стефан Станев.

Шампионът Димитър Ташев продължи участието си и на скок височина, където зае третото място с 1.80 м.

Бронз завоюва и Мартин Точев, но в надпреварата на троен скок с 13.39 метра.

Единственият медал за Сливен при девойките спечели Кристиана Куртева с треньор Валентина Желязкова се класира втора на гюле с 12.09 м, като само 1 см я раздели от титлата.

Поздравления за състезатели и треньори и успех в предстоящите стартове.