Sliven online

Начало
Категории новини
Други категоризации
Новинарски сайтове
Източници на новини
- Бюро по труда-Сливен
 - ВиК-Сливен
 - ДейтаМплант
 - МБАЛ "Д-р Ив.Селимински"
 - МКБППМН Сливен
 - Мед. център Миркович
 - Митрополия Сливен
 - ОУ "Е. Багряна" (XII)
 - ОУ "П. Хитов" (VII)
 - ОбСНВ, ПИЦ-Сливен
 - Област Сливен
 - Община Сливен
 - Общински съвет - Сливен
 - Обяви за работа – Сливен
 - ПГ по Механотехника
 - ПГПЗЕ "Захарий Стоянов"
 - ППЗЦ - Сливен
 - ПХГ "Дамян Дамянов"
 - РЦИР
 - Регион.Ист.Музей-Сливен
 - СБР - Котел
 - СУ "Й. Йовков" (X)
 - Сп. "Текстил и облекло"
 - Спортно у-ще "Д. Рохов"
 - ТПП-Сливен
 - Топлофикация-Сливен
 - Туида Нюз
 - ЮТРЛВК - Сливен
 
Търсене
Преводач
RSS
Сливен. Новини от източника. Последни новини
МЕСТНАТА КОМИСИЯ ЗА БОРБА С ТРАФИКА НА ХОРА ОРГАНИЗИРА ОБУЧЕНИЕ НА ТЕМА „БЕЗОПАСЕН ИНТЕРНЕТ ПРЕЗ ПРИЗМАТА НА ТРАФИКА НА ХОРА”
В изпълнение на Националната и Местна програми за противодействие на трафика на хора и закрила на жертвите за 2016 г. на Националната комисия за борба с трафика на хора (НКБТХ) към Министерски съвет, Местната комисия за борба с трафика на хора (МКБТХ), гр.Сливен организира обучениe за учители по информационни технологии от Област Сливен на тема „Безопасен интернет през призмата на трафика на хора” с лектор Георги Апостолов – ръководител на първата интернет Гореща линия за борба с незаконно и вредно за деца съдържание и поведение в интернет, и координатор на Националния център за безопасен интернет /Safenet.bg/.
Обучението стартира с писмено обръщение на евродепутата г-жа Мария Габриел, ръководител на българската делегация на групата на ЕНП в Европейския парламент и зам. - председател на Групата на ЕНП, която приветства организаторите и участниците, и подчерта значението на информационните форуми като мярка за противодействие срещу трафика на хора: „Превенцията трябва да се осъществява преди всичко сред младите хора. Те трябва да бъдат научени да разчитат ситуациите, в които са застрашени от трафик. Необходимо е да бъде насърчавано задължителното обучение на всички, които участват в предотвратяването, разкриването и борбата с трафика. Ето защо ключова роля имат и учителите, които са част от този процес при работата си с деца.”
Оперативните цели на обучението са повишаване квалификацията на учители по информационни технологии във връзка с актуалните тенденции в извършването на престъплението трафик на хора. Рисково е не само споделянето на много лична информация, но и качването на сексуално провокативни изображения и текстове, както и участието в онлайн чатове с непознати. Този тип поведение всъщност разкрива емоционална уязвимост и несигурност, което привлича вниманието на педофили и трафиканти. Поради тази причина акцент в обучението с лектор Георги Апостолов, беше представянето на Методика за работа с деца и младежи за превенция на рисково поведение в интернет.
Всички участници получиха сертификат за успешно преминато обучение на тема „Безопасен интернет през призмата на трафика на хора”. Партньори в инициативата бяха Регионален инспекторат по образование (РИО), гр. Сливен и Областен информационен център (ОИЦ), гр. Сливен.