Не сте влезли в системата

Sliven online

Sliven online
 

Начало

Категории новини

Други категоризации

Новинарски сайтове

Източници на новини

Търсене

Преводач

RSS

Сливен. Новини от източника. Последни новини

Откриха център за творчество на деца от пет детски градини в община Сливен

29 ноември 2016 14:22,
Излъчване: Община Сливен преди 8 години, брой четения: 620
...

Заместник-кметът по хуманитарните дейности Пепа Чиликова откри център „Творческо пространство”, изграден в старата сграда на Националната художествена гимназия „Димитър Добрович“, на бул. „Панайот Хитов“, по проект BG06-221 „Творческо пространство за малки и големи“. Проектът започна през юли 2014 година и продължава своята дейност до 30 април 2017 година.

Чиликова поздрави организаторите на събитието, както и директорката на Художествената галерия „Димитър Добрович” Даниела Ненчева за идеята да се осъществи този проект в нашия град. По думите й в Сливен се изгражда едно пространство, което ще има своето място за творчески занимания и в бъдеще.

Обзаведени и оборудвани са два работни кабинета с кътове за почивка за децата от детските градини „Теменуга“ – филиал, „Звездица“, „Здравец“ в кв. „Речица“, „Роза в с. Жельо войвода и „Слънчо“ в с. Самуилово.

Гости на церемонията бяха заместник-кметът по икономическо развитие Стоян Марков, партньори по проекта, преподаватели и родители. Специален поздрав към гостите отправиха децата от детска градина „Теменуга”.

Проектът включва занимания с децата по танци, театър, изобразително изкуство и история, както и доставка на обзавеждане и оборудване за петте детски градини. Назначени са също така ромски медиатори, психолог и логопеди. Бюджетът, с който разполагат организаторите, е 220 578 евро. Партньор е организация CC-Intro AS – Норвегия.

Координаторът на проекта Дора Чанева представи пред публиката основните му цели. „Проектът подобрява социалната интеграция и подготовката за училище на деца от етническите малцинства и в икономическо неравностойно положение, което включва: подобряване на социалните умения на децата и родителите, подпомагане и улесняване достъпа до училище; откриване и стимулиране на индивидуалните способности на децата в различни сфери на изкуството, историята и литературата; повишаване на самочувствието и увереността в собствените способности на всяко дете, чрез грижа за него като автономна личност.”, каза Чанева.

 

Снимки

...............