Sliven online
Начало
Категории новини
Други категоризации
Новинарски сайтове
Източници на новини
- Бюро по труда-Сливен
- ВиК-Сливен
- ДГ "Детски рай"
- ДейтаМплант
- Динамо АД
- МБАЛ "Д-р Ив.Селимински"
- МКБППМН Сливен
- Мед. център Миркович
- Митрополия Сливен
- ОУ "Е. Багряна" (XII)
- ОУ "П. Хитов" (VII)
- ОбСНВ, ПИЦ-Сливен
- Област Сливен
- Община Сливен
- Общински съвет - Сливен
- Обяви за работа – Сливен
- ПГ по Механотехника
- ПГПЗЕ "Захарий Стоянов"
- ППЗЦ - Сливен
- ПХГ "Дамян Дамянов"
- РЦИР
- Регион.Ист.Музей-Сливен
- СБР - Котел
- СУ "Й. Йовков" (X)
- Сп. "Текстил и облекло"
- Спортно у-ще "Д. Рохов"
- ТПП-Сливен
- Топлофикация-Сливен
- Туида Нюз
- ЮТРЛВК - Сливен
Търсене
Преводач
RSS
Сливен. Новини от източника. Последни новини
Земетресението в Румъния е усетено слабо в Сливен
Няма получени сигнали за паника сред населението или нанесени материални щети вследствие на земетресението във Вранча, което беше усетено слабо в района на Сливен тази нощ. Това съобщи инж. Снежана Кънева, началник отдел "Сигурност и управление при кризи" в общинска администрация.
Земетресението в Румъния е било с магнитуд 5,6 по Рихтер. Трусът е станал на дълбочина 100 км. Епицентърът му е бил на 142 км северно от столицата Букурещ. Според Европейския средиземноморски сеизмологичен център (EMSC-CSEM) земетресението е усетено като силно разклащане.
Инж. Снежана Кънева коментира, че без разлика за вида бедствие винаги са налице трите основни момента – преди, по време и след. Според нея преди бедствието имаме достатъчно време, за да се подготвим и повишим нашите знания и умения за това какво е най-правилното и точно действие и противодействие, както и какво не трябва да се прави при възникването му.
"Преди земетресение е необходимо да знаем сеизмичната обстановка в района, да огледаме и познаваме добре жилището, офиса и прочее, кои са опасните места, къде трябва да отидем при усещането на първия трус и т.н. По време на земетресението - най-важно е да запазим самообладание и изберем най-безопасното място, да изключим внимателно ток, вода и газ. След земетресението – трезво да преценим обстановката и да следваме препоръките на компетентните органи, като не пречим дори с излишни телефонни разговори и им съдействаме. Не бива да се подаваме на догадки и слухове, а се доверим на официалната информация. Трябва да се помни, че при кризисни ситуации, свещен човешки дълг е първо да се погрижим за децата, болните, инвалидите и ранените. Опитът показва, че при земетръсна катастрофа се проявяват най-добрите черти от човешкия характер – саможертва, взаимопомощ, героизъм", обясни началникът на отдел "Сигурност и управление при кризи" в Община Сливен инж. Снежана Кънева.
28.12.2016г.