Пет танцови двойки от Клуб по спортни танци „Туида“-Сливен се представиха достойно в Бургас

18 декември 2017 15:11, Връзки с обществеността (Община Сливен)
Излъчване: Община Сливен преди 6 години, брой четения: 1107
---

На 16.12.2017г. в гр. Бургас се проведе заключителният кръг от състезанията по спортни танци за „Купа България“. Клуб по спортни танци „Туида“ – Сливен, с треньор Йовита Пенчева, участва с пет танцови двойки, които представиха достойно клуба и града си.

В категорията юноши, старша възраст - латиноамерикански танци, танцовата двойка Златозар Манчев – Белослава Златева заеха 3-то място и спечелиха бронзови медали.

В открития турнир за клас 13“D“ на 1-во място се класираха Евгени Шахъмов – Мая Тачева. В клас 11“Е“ на второ място се класираха Пламен Колев – Теодора Миндева. И двете танцови двойки набраха необходимия актив от точки и повишиха танцовия си клас.

В турнира „Изгряващи звезди“ отново достойно се представиха младите надежди на клуба Михаил Бояджиев - Сияна Златева и Христо Михайлов – Християна Къчева, които завоюваха златни медали във възрастовата група до 9 г. и сребърни медали в категорията до 11 г.