Търсене

Преводач

RSS

Сливен. Новини от източника. Последни новини

Световно първенство 2022: Япония със запомнящо се завръщане – зашемети Германия с 2:1

23 ноември 2022 18:55, Станимир Петков (Клуб на инвалидите - Сливен)
Излъчване: Клуб на инвалидите-Сливен преди около 1 седмица, брой четения: 153
@asmedia.epimg.net

Япония направи блестящо завръщане, за да създаде огромно разочарование срещу Германия, побеждавайки четирикратния шампион с 2:1 в мача от група Е на Световното първенство по футбол на Международния стадион Халифа в сряда.

Германия водеше в края на първото полувреме, но Япония увеличи играта си през втората част, като отбеляза в 75-ата минута чрез Рицу Доан и в 83-та минута чрез Такума Асано. Такума Асано беше въведен като смяна в 57-ата минута и доказа смелостта си в мача, докато японските привърженици викаха и аплодираха от трибуните.

Второто полувреме видя японските играчи да идват с нов плам, усърдие и увереност, тъй като доминираха в притежанието на топката и правеха постоянни бягания към немското поле.

Гюндоган, който бе отбелязал за Германия от дузпа през първото полувреме, продължи добрата си форма и беше много близо до гол в 60-ата минута, но неговата топка рикошира в гредата за огромно разочарование на германските фенове.

Германия завърши с превъзходно владеене на топката и удари към вратата, но пронизващите атаки на японския отбор ги оставиха уязвими.

С тази победа Япония стигна до върха на таблицата в група Е, която включва още Германия, Коста Рика и Испания.

Германия водеше на Япония с 1-0 на полувремето, след като Илкай Гюндоган отбеляза от дузпа в мача от група Е на Международния стадион Халифа в сряда.

Японският вратар Шуичи Гонда не успя да предотврати гол в 32-ата минута на срещата. Гюндоган вкара топката право във вратата от дузпа, за да даде преднина на Германия с 1:0.

Четирикратните шампиони на ФИФА не си губеха времето и излязоха с всички оръжия, когато навлязоха дълбоко в японското поле във втората минута на мача и изглеждаха заплашително от самото начало.

Дайзен Маеда предизвика германеца Антонио Рудигер да дриблира топката покрай него, но централният защитник беше нащрек и прекъсна пробега на японците.

Маеда отново беше в сметката в 8-ата минута, след като направи брилянтен пробег, за да стигне до топката перфектно и да вкара, само за да бъде обявен за засада.

Между страните имаше постоянна борба за притежание. Япония също имаше предимство за известно време.

Германия беше близо до гол в 16-ата минута с превъзходен ъглов удар на Джошуа Валтер Кимих, който беше изстрелян с глава само на няколко сантиметра от Рудигер.

Беше даден свободен удар за Германия, когато Томас Мюлер беше повален от Такефуса Кубо в 18-ата минута, но германците не успяха да отбележат.

Гюндоган затрудни отбора на Япония с брилянтните си футболни умения, тъй като успяваше постоянно да намира свободни пространства на терена.

Най-накрая германецът вкара от дузпа, за да даде преднина на Германия от един гол пред Япония.

Японците изглеждаха малко демотивирани, след като изоставаха и се колебаеха с топката, давайки притежание на германските играчи през първото полувреме.

Германия почти поведе с 2-0 в последните минути на първото полувреме, след като Кай Хаверц намери вратата, но бе отсъден в засада.

Резултатът от мача беше подобен на този във вторник, когато Саудитска Арабия шокира въображаемата Аржентина с 2:1.

Япония предизвика сътресение, подобно на мача между Саудитска Арабия и Аржентина във вторник.

Както Япония, така и Саудитска Арабия изостанаха, за да постигнат знаменити победи срещу своите въображаеми съперници.