Sliven online
Home
Categories
Други категоризации
News sites
News sources
- Bishopric Sliven
- Central Heating-Sliven
- Chamber-Sliven
- Children's Paradise
- DBT Sliven
- DataMplant
- District Sliven
- Dynamo AD
- GPZE "Zahari Stoyanov"
- HS "E. Bagryana" (XII)
- HS "Y. Yovkov" (X)
- Humanitarian School
- Job ads – Sliven
- MBAL Sliven
- MKBPPMN Sliven
- Med. center Mirkovich
- Municipal Council-Sliven
- Municipality Sliven
- OS "P. Hitov"
- PHSME Sliven
- PIC - Sliven
- PPZC - Sliven
- REDC
- Reg.Hist.Museum-Sliven
- SBR Kotel
- Sports School "D. Rohov"
- Textile and Garment Mag.
- Tuida News
- UTRLVK - Sliven
- Water and Canal Sliven
Search
Translator
RSS
Sliven. News from the source. Last news
Лабораторията във ВМА ще увеличи тройно капацитета си за обработка на пробите за наркотици и алкохол на шофьорите
Три пъти повече проби ще може да обработва химико-токсикологичната лаборатория във Военномедицинска академия (ВМА), което значително ще ускори проверката на кръвните проби за наркотици и за алкохол на шофьорите. Със средства от бюджета, в рамките на два месеца лабораторията ще бъде дооборудвана с необходимата апаратура, ще бъдат обучени и допълнителни шестима специалисти. С увеличения капацитет тя ще работи денонощно, на трисменен режим, като по този начин максимално бързо ще се обработват както новопристигналите проби, така и забавените близо 900 проби, натрупани от края на месец април досега.
„Работим много сериозно по проблема с войната по пътищата и по-специално за борбата с дрогираните и пияните шофьори“, заяви министър-председателят акад. Николай Денков, който днес се срещна с началника на ВМА генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски и с ръководителя на химико-токсикологичната лаборатория на ВМА проф. д-р Васил Атанасов. В разговора участва и министърът на отбраната Тодор Тагарев.
След като се запозна на място с възможностите на лабораторията, премиерът посочи, че именно ВМА е едно от местата, където е възможно в кратки срокове да бъде ускорен процесът по обработка на пробите. Лечебното заведение има добре работеща лаборатория, която бързо може да се реорганизира и в нея работят едни от най-добрите специалисти в България.
„Фокусът трябва да бъде върху оборудването с роботизирани системи, които да обработват пробите преди техния анализ, защото това е бавният етап – затова е важно да се осигури и необходимият брой подготвени висококвалифицирани специалисти“, изтъкна акад. Денков.
Министър-председателят беше категоричен, че решението на проблема с бавната обработка на пробите не е толкова в разкриването на нови лаборатории, а в обезпечаването на вече съществуващите с оборудване
За повече информация посетете сайта: