Не сте влезли в системата

Sliven online

Sliven online
 

Начало

Категории новини

Други категоризации

Новинарски сайтове

Източници на новини

Търсене

Преводач

RSS

Сливен. Новини от източника. Последни новини

Сливенски акробати ще представят България на Европейското първенство в Люксембург

01 април 2025 09:56, Людмила Калъпчиева
Излъчване: Туида Нюз преди около 1 ден, брой четения: 130
Сливенски акробати ще представят България на Европейското първенство в Люксембург

Състезатели от сливенския клуб по акробатика „Стефан Данчев“ се подготвят за участие в Европейското първенство по акробатика, което ще се проведе от 8 до 13 април в Люксембург. Преди това младите акробати ще участват в подготвителен лагер.

 

След успешни контролни състезания през годината, националния отбор ще включва две женски тройки и една мъжка двойка. Сред тях е женската тройка в състав Мириям Мехмедов, Деница Пашалова и Петя Георгиева, състезаващи се във възрастовата група 11-16 години. Момичетата са шампионки на България и носителки на отличия от редица международни турнири.

 

Мъжката двойка включва Христомир Колев от СКА „Стефан Данчев“ – Сливен и Васил Налбантов от клуб „Черноморец“ – Бургас.

 

Ръководството на клуба и треньорите изразиха благодарност към Община Сливен за оказаната подкрепа в процеса на подготовка за престижното състезание. Очакванията са за достойно представяне и нови успехи на международната сцена.