» home » news » news
EN flagBG flag
Не сте влезли в системата

Sliven. News from the source. Last news

160 години храм в Свети Влас

02 May 2025 14:00, Kancelariya
Emission of: Bishopric Sliven 1 day ago, number of readings: 158
160 години храм в Свети Влас

На 2 май Св. Църква почита паметта на Св. цар Борис-Михаил и Св. Атанасий Велики.

По повод 160 години от построяването на храм “Св. Атанасий Велики” в град Свети Влас, Негово Високопреосвещенство Сливенският митрополит Арсений възглави архиерейска света Литургия.

 

В съслужение с владиката бяха: архимандрит Димитрий - протосингел на Сливенска света митрополия и архиерейски наместник на Бургаска духовна околия, свещ. Димитър Илиев - председател на храма, и митрополитският дякон Владимир Рогачев.

В празничния ден в храма се събраха множество православни християни, дошли да почетат паметта на честваните светии и да отправят благодарност към Бога за милостта, която е дал на българския народ преди 1160 години чрез неговия угодник св. Борис-Михаил.

 

Православните християни с едно сърце и едни уста изповядаха Символа на вярата и казаха Господнята молитва „Отче наш...”.

 

На светата Богослужба молитвено присъства кметът на град Свети Влас г-н Иван Николов.

 

В края на Литургията митрополит Арсений прочете Патриаршеското и Синодално празнично послание по случай 1160 години от покръстването на България. След това се обърна с вдъхновено слово за Св. цар Борис-Михаил и неговото равноапостолно дело, и поздрави всички присъстващи с годишнината от построяването на храма.

 

Снимки от светата Литургия

Photos

160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас160 години храм в Свети Влас