» home » news » news
EN flagBG flag
Не сте влезли в системата

Sliven. News from the source. Last news

БФС представи проблемите на българските фермери пред еврокомисаря по земеделие

12 May 2025 10:20, Lyudmila Kalapchieva
Emission of: Tuida News 1 day ago, number of readings: 141
БФС представи проблемите на българските фермери пред еврокомисаря по земеделие

Български фермерски съюз (БФС) участва в Европейския конгрес за обновление и развитие на селските райони, който се проведе в Познан, Полша. Това е ключово събитие в рамките на Полското председателство на Съвета на ЕС. От БФС се включиха председателят Георги Стоянов, Живко Танев и Даниел Йорданов, председател на Младежкия фермерски съюз. Те имаха срещи с Христоф Хансен, еврокомисар по земеделието и храните, Чеслав Шекерски, министър на земеделието и развитието на селските райони на Полша, Масимилиано Джансанти, председател на европейската организация на земеделските производители COPA COGECA, на която е член и БФС. Те представиха проблемите и предизвикателствата, пред които са изправени българските фермери.

Събитието събра около 1 500 участници от над 15 държави, включително министри, представители на ЕС, местни власти, НПО, учени и лидери на селски общности. Основните акценти бяха поставени върху новата Обща селскостопанска политика, регионалното развитие и ролята на младите хора в селските общности, бъдещето на земеделието и селските райони в ЕС, устойчиво земеделие и хранителна сигурност, иновации и добри практики в агросектора, ролята на младежта и жените в селските общности, културно наследство и идентичност на селските райони, създаване на устойчиви и свързани селски общности.

Събитието включваше още множество паралелни конференции и работни срещи.

Photos

БФС представи проблемите на българските фермери пред еврокомисаря по земеделиеБФС представи проблемите на българските фермери пред еврокомисаря по земеделиеБФС представи проблемите на българските фермери пред еврокомисаря по земеделиеБФС представи проблемите на българските фермери пред еврокомисаря по земеделие