Sliven online

Home
Categories
Други категоризации
News sites
News sources
- Bishopric Sliven
- Central Heating-Sliven
- Chamber-Sliven
- DBT Sliven
- DataMplant
- District Sliven
- GPZE "Zahari Stoyanov"
- HS "E. Bagryana" (XII)
- HS "Y. Yovkov" (X)
- Humanitarian School
- Job ads – Sliven
- MBAL Sliven
- MKBPPMN Sliven
- Med. center Mirkovich
- Municipal Council-Sliven
- Municipality Sliven
- OS "P. Hitov"
- PHSME Sliven
- PIC - Sliven
- PPZC - Sliven
- REDC
- Reg.Hist.Museum-Sliven
- SBR Kotel
- Sports School "D. Rohov"
- Textile and Garment Mag.
- Tuida News
- UTRLVK - Sliven
- Water and Canal Sliven
Search
Translator
RSS
Sliven. News from the source. Last news
Мокрен отново оживя за традиционния събор край 24 май

Село Мокрен стана притегателен център за стотици гости от цялата страна по време на традиционния събор, провеждан ежегодно около 24 май. Празникът, който съчетава спомени, приятелства и любов към родния край, събра хора от различни поколения, дошли да преживеят заедно духа на общността и родолюбието.
Организатори на събора бяха Община Котел и кметство Мокрен. Началото на празничната програма бе поставено от кмета на селото Манол Христов, който благодари на присъстващите за тяхната активност и пожела на всички весело настроение и незабравими емоции.
Празникът продължи с изпълнения на учениците от ОУ „Христо Ботев“, самодейни състави от НЧ „Просвета 1919“, както и младите таланти от танцов състав „Луди млади“ при НЧ „Пробуда 1931“ – с. Чубра. Участниците на сцената развълнуваха публиката с богатата си фолклорна програма и автентична атмосфера.
Особено вълнение предизвикаха музикалните изпълнения на мокренката Елена Милева и на Полина Стефанова от оркестър „Стралджа“, с чийто концерт тържествата бяха тържествено закрити.
Съборът в Мокрен отново доказа, че традициите са живи, а срещите между стари приятели и съмишленици са най-ценният дар за всяка общност.
Снимки: Община Котел