Sliven online

Начало
Категории новини
Други категоризации
Новинарски сайтове
Източници на новини
- Бюро по труда-Сливен
- ВиК-Сливен
- ДейтаМплант
- МБАЛ "Д-р Ив.Селимински"
- МКБППМН Сливен
- Мед. център Миркович
- Митрополия Сливен
- ОУ "Е. Багряна" (XII)
- ОУ "П. Хитов" (VII)
- ОбСНВ, ПИЦ-Сливен
- Област Сливен
- Община Сливен
- Общински съвет - Сливен
- Обяви за работа – Сливен
- ПГ по Механотехника
- ПГПЗЕ "Захарий Стоянов"
- ППЗЦ - Сливен
- ПХГ "Дамян Дамянов"
- РЦИР
- Регион.Ист.Музей-Сливен
- СБР - Котел
- СУ "Й. Йовков" (X)
- Сп. "Текстил и облекло"
- Спортно у-ще "Д. Рохов"
- ТПП-Сливен
- Топлофикация-Сливен
- Туида Нюз
- ЮТРЛВК - Сливен
Търсене
Преводач
RSS
Сливен. Новини от източника. Последни новини
Кметът на Сливен поиска собственикът на жп-надлеза да го укрепи

Кметът Стефан Радев изпрати писмо до директора на „Железопътна секция – Бургас“ инж. Димитър Великов и до „Национална компания железопътна инфраструктура“. В него Радев информира за влошеното състояние на жп-надлеза на пътя Сливен-Ямбол.
„Във връзка с постъпили в Община Сливен множество сигнали за реална опасност с риск за преминаващите пътни превозни средства под жп-надлез на път Сливен – Ямбол, е извършена незабавна проверка. При огледа на място от експерт от Община Сливен от отдел „Управление при кризи, аварии и превенция“, в присъствието на началник-гара – Сливен, е констатирано, че е обрушено и липсва бетоновото покритие на надлъжните греди. Армировката на гредите е подложена на външни атмосферни влияния и е корозирала“, посочва още Радев. В тази връзка той се позовава на чл. 196 от Закона за устройство на територията, съгласно който собственикът на съоръжението, в случая ЖПС – Бургас, следва да предприеме необходимите действия по ликвидиране на риска.
„Препоръчваме обследване на конструкцията на съоръжението от проектант-конструктор, който да даде проектно решение за укрепването й“, се посочва още в писмото.