Sliven online

Начало
Категории новини
Други категоризации
Новинарски сайтове
Източници на новини
- Бюро по труда-Сливен
- ВиК-Сливен
- ДейтаМплант
- МБАЛ "Д-р Ив.Селимински"
- МКБППМН Сливен
- Мед. център Миркович
- Митрополия Сливен
- ОУ "Е. Багряна" (XII)
- ОУ "П. Хитов" (VII)
- ОбСНВ, ПИЦ-Сливен
- Област Сливен
- Община Сливен
- Общински съвет - Сливен
- Обяви за работа – Сливен
- ПГ по Механотехника
- ПГПЗЕ "Захарий Стоянов"
- ППЗЦ - Сливен
- ПХГ "Дамян Дамянов"
- РЦИР
- Регион.Ист.Музей-Сливен
- СБР - Котел
- СУ "Й. Йовков" (X)
- Сп. "Текстил и облекло"
- Спортно у-ще "Д. Рохов"
- ТПП-Сливен
- Топлофикация-Сливен
- Туида Нюз
- ЮТРЛВК - Сливен
Търсене
Преводач
RSS
Сливен. Новини от източника. Последни новини
България бе представена на Европейския форум на учителите по религиозно образование в Будапеща

От 21 до 24 август 2025 г. в унгарската столица Будапеща се проведе международна конференция на Европейския форум на учителите по религиозно образование (EFTRE). Форумът, който събира педагози от различни християнски традиции, се организира веднъж на три години и този път обедини представители на повече от 20 европейски страни.
С благословението на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений г-н Щелян Димов бе представител на Сливенската св. митрополия.
За първи път на този престижен форум прозвуча официална презентация за състоянието и развитието на религиозното образование в България. В изложението си г-н Димов проследи хронологията на предмета – от Възраждането, през периода на атеистичната идеология по време на комунизма, до възстановяването на религиозното обучение в посткомунистическото общество. Акцент бяха предимствата и трудностите, които съпътстват преподаването на вярата днес, като изложението предизвика жив интерес и оживена дискусия сред международните участници.
Форумът включи още лекции и семинари, посветени на интерактивните методи на обучение, на предизвикателствата в съвременната педагогика и на екзистенциалните въпроси, които децата поставят пред учителите по религия. Сред обсъжданите теми бяха и общочовешките добродетели – въпрос, който има пряка връзка и с концепцията на българското Министерство на образованието и науката за предмета „Добродетели и етика“.
В заключителния ден бе представен обзор на религиозното образование в Европа, а участниците си размениха поздравления и символични подаръци.