Sliven online

Home
Categories
Други категоризации
News sites
News sources
- Bishopric Sliven
- Central Heating-Sliven
- Chamber-Sliven
- DBT Sliven
- DataMplant
- District Sliven
- GPZE "Zahari Stoyanov"
- HS "E. Bagryana" (XII)
- HS "Y. Yovkov" (X)
- Humanitarian School
- Job ads – Sliven
- MBAL Sliven
- MKBPPMN Sliven
- Med. center Mirkovich
- Municipal Council-Sliven
- Municipality Sliven
- OS "P. Hitov"
- PHSME Sliven
- PIC - Sliven
- PPZC - Sliven
- REDC
- Reg.Hist.Museum-Sliven
- SBR Kotel
- Sports School "D. Rohov"
- Textile and Garment Mag.
- Tuida News
- UTRLVK - Sliven
- Water and Canal Sliven
Search
Translator
RSS
Sliven. News from the source. Last news
Стъпките по въвеждането на еврото и готовността на България за влизането в еврозоната бяха представени в Сливен

В Сливен се проведе информационна дискусия относно готовността на страната ни за влизане в еврозоната от 1 януари догодина. На нея представители на държавната и местна власт, на фирми, неправителствени организации и банкови институции споделиха на какъв етап са институциите, възможните рискове от нелоялни търговци, къде и как могат да се подават сигнали.
Събитието беше водено от заместник-кмета на Сливен Камен Костов, който приветства гостите. Той увери, че Общината е подготвена за въвеждането на еврото, като към момента всички наредби се синхронизират със законодателството.
„Днес България стои на прага на една историческа промяна. След години на упорит труд, ясна визия и последователни усилия от редица правителства, ние постигнахме стратегическата си цел – от 1 януари 2026 г. страната ни ще бъде част от еврозоната. Вашето присъствие е знак, че преминаването към единната европейска валута е наша споделена цел и че имаме общо разбиране за важността на тази тема“, каза Камен Костов.
„Днешното събитие е със стратегическо значение за всички нас, защото Сливен е един от големите и важни градове в България. Важно е да получим обратна връзка от вас и да можем да поставим цели и задачи на колегите, за да могат да решат въпроси, които досега не са взети под внимание“, каза от своя страна заместник-министърът на икономиката и индустрията Дончо Барбалов, който също присъства на събитието.
Главният касиер на Българска народна банка /БНБ/ Стефан Цветков обясни, че процесът по въвеждане на еврото е плавен. Поради тази причина от 1 ноември ще започне зареждането на банките с евро.
Лектори на форума бяха представители на финансовото министерство, банковия сектор, Комисията за защита на потребителите, Националната агенция за приходите, Националния осигурителен институт, Комисията за финансов надзор, пенсионно осигурителни дружества.
Събитието в Сливен е част от националната информационна кампания на Министерството на финансите и БНБ за въвеждането на еврото в България.