Sliven online

Начало
Категории новини
Други категоризации
Новинарски сайтове
Източници на новини
- Бюро по труда-Сливен
- ВиК-Сливен
- ДейтаМплант
- МБАЛ "Д-р Ив.Селимински"
- МКБППМН Сливен
- Мед. център Миркович
- Митрополия Сливен
- ОУ "Е. Багряна" (XII)
- ОУ "П. Хитов" (VII)
- ОбСНВ, ПИЦ-Сливен
- Област Сливен
- Община Сливен
- Общински съвет - Сливен
- Обяви за работа – Сливен
- ПГ по Механотехника
- ПГПЗЕ "Захарий Стоянов"
- ППЗЦ - Сливен
- ПХГ "Дамян Дамянов"
- РЦИР
- Регион.Ист.Музей-Сливен
- СБР - Котел
- СУ "Й. Йовков" (X)
- Сп. "Текстил и облекло"
- Спортно у-ще "Д. Рохов"
- ТПП-Сливен
- Топлофикация-Сливен
- Туида Нюз
- ЮТРЛВК - Сливен
Търсене
Преводач
RSS
Сливен. Новини от източника. Последни новини
ИНТЕГРИРАН УРОК ПО ВИЗУАЛНО ПРОГРАМИРАНЕ И АНГЛИЙСКИ ЕЗИК ВЪВ 2. КЛАС
На 29.01.2026 г. във 2. клас се проведе интегриран комбиниран урок по иновативния учебен предмет „Въведение във визуалното програмиране“ и по английски език. Урокът беше реализиран съвместно от учителя по програмиране Станислав Донев и учителя по английски език Маргарита Байгуска като част от дейностите, планирани по Национална програма „Иновации в действие“, Модул 1, Дейност 3 – интердисциплинарно обучение.
Основната цел на занятието беше учениците да усвояват и прилагат основни английски думи за действие и място чрез практически задачи във визуална програмна среда. Чрез работа с образователна платформа децата създаваха и изпълняваха алгоритми, като даваха команди на герой и свързваха езиковите знания с логическото мислене и дигиталните умения.
По време на урока учениците се запознаха с основни думи за действие (move, jump, get, drop) и думи за място (near, until), които прилагаха както устно, така и в процеса на програмиране. Използвани бяха интерактивни методи, визуални опори и игрови дейности, които подпомогнаха разбирането и активното участие на всички ученици. Особено мотивираща беше играта „Аз съм пандата“, чрез която децата затвърдиха знанията си, изпълнявайки команди на английски език.
Интегрираният урок премина при висока активност и интерес от страна на учениците, които успешно изпълниха поставените задачи. Чрез интердисциплинарния подход се постигна надграждане на знанията, развитие на комуникативни, дигитални и социални умения, както и повишена мотивация за учене.
Реализирането на подобни уроци е част от иновативната образователна практика на училището и показва ефективното прилагане на междупредметни връзки в началния етап на обучение.