Sliven online

Home
Categories
Други категоризации
News sites
News sources
- Bishopric Sliven
- Central Heating-Sliven
- Chamber-Sliven
- DBT Sliven
- DataMplant
- District Sliven
- GPZE "Zahari Stoyanov"
- HS "E. Bagryana" (XII)
- HS "Y. Yovkov" (X)
- Humanitarian School
- Job ads – Sliven
- MBAL Sliven
- MKBPPMN Sliven
- Med. center Mirkovich
- Municipal Council-Sliven
- Municipality Sliven
- OS "P. Hitov"
- PHSME Sliven
- PIC - Sliven
- PPZC - Sliven
- REDC
- Reg.Hist.Museum-Sliven
- SBR Kotel
- Sports School "D. Rohov"
- Textile and Garment Mag.
- Tuida News
- UTRLVK - Sliven
- Water and Canal Sliven
Search
Translator
RSS
Sliven. News from the source. Last news
Патриотичен дух и единство: 3-ти март в ОУ „Панайот Хитов“
В последния учебен ден преди националния празник, училищната общност на ОУ „Панайот Хитов“ се събра задружно, за да почете 148-ата годишнина от Освобождението на България. Празненството превърна училищния ден в тържество на родолюбието, изпълнено с много гордост и силни емоции.
Магията на българското изкуство
Празничната атмосфера бе изтъкана от таланта на ученици от различни възрасти. Вокална група „Сладурани“ развълнува присъстващите с чистите си гласове и песен, посветена на Майка България, която внесе неповторимо чувство за святост. Към тях се присъединиха и възпитаниците от 5-и, 6-и и 7-и клас, които с плам в очите рецитираха емблематични стихове за подвига на героите и вечния стремеж към свобода.
Цветен щрих и много енергия добавиха танцьорите от групата за народни танци „Млади хороводци“. Техните изпълнения напомниха за богатството на българския фолклор и заредиха всички с празнично настроение.
Единство в ритъма на хорото
Най-впечатляващият символ на общността в ОУ „Панайот Хитов“ бе общото право хоро, което обедини присъстващите в края на празника. В него се включиха всички – от най-малките ученици до учителите и ръководството. Хванати за ръце, те доказаха, че традициите са живи и че единството е най-голямата сила на нашия народ.
„Да помним историята си и да носим България в сърцата си – това е най-важният урок, който научихме.“