Не сте влезли в системата

Sliven online

Sliven online
 

Начало

Категории новини

Други категоризации

Новинарски сайтове

Източници на новини

Търсене

Преводач

RSS

Сливен. Новини от източника. Последни новини

„Зайци Байци – Любознайци“ ще зарадва децата в Кукления театър в Сливен на 21 март

16 март 2026 08:32, Людмила Калъпчиева
Излъчване: Туида Нюз преди 2 часа, брой четения: 69
„Зайци Байци – Любознайци“ ще зарадва децата в Кукления театър в Сливен на 21 март

Държавният куклен театър в Сливен кани малките зрители на забавния спектакъл „Зайци Байци – Любознайци“, който ще бъде представен по повод Световния ден на кукления театър. Представлението е част от празничната програма на театъра и ще се играе на 21 март от 11:00 часа, като входът за публиката ще бъде свободен.

 

Спектакълът е създаден по пиесата „Заешко училище“ от Пенчо Манчев. Адаптацията, режисурата и сценичното решение са дело на Т. Попова, музиката е на Георги Гарчов, а в представлението участват актьорите Даниела Кичилиева, Десислава Йорданова, Ида Дамянова и Людмил Димитров.

 

Историята отвежда децата в едно специално „заешко училище“, където любознателните зайчета учат, играят и преживяват различни приключения. Спектакълът е изпълнен с много смях, игри и предизвикателства, които не само забавляват, но и насърчават децата да откриват нови знания за света около тях.

 

Представлението е с продължителност около 35 минути и е подходящо за деца над 3 години.

 

От Кукления театър канят всички малки и големи почитатели на сценичното изкуство да се включат в празничния ден и да споделят радостта от магията на кукления театър.

Снимки

„Зайци Байци – Любознайци“ ще зарадва децата в Кукления театър в Сливен на 21 март„Зайци Байци – Любознайци“ ще зарадва децата в Кукления театър в Сливен на 21 март„Зайци Байци – Любознайци“ ще зарадва децата в Кукления театър в Сливен на 21 март