» home » news » news
EN flagBG flag
Не сте влезли в системата

Sliven. News from the source. Last news

Сливен беше домакин на областния етап от Ученическите игри

24 March 2026 14:52, Lyudmila Kalapchieva
Emission of: Tuida News 7 hours ago, number of readings: 123
Сливен беше домакин на областния етап от Ученическите игри

На 14 март в град Сливен се проведе областният етап на Ученическите игри за учебната 2025/2026 година, в който участваха ученици от училища в Сливен и общините Котел, Нова Загора и Твърдица.

 

Състезанията се проведоха в дисциплините футбол, бадминтон и шахмат, като участниците демонстрираха отлични спортни умения, състезателен дух и уважение към своите противници.

 

Отборът по шахмат на СУ „Христо Ботев“ се представи в две възрастови групи – 5–7 клас и 8–10 клас, като и в двете завоюва второ място, отстъпвайки на състезателите от ППМГ „Добри Чинтулов“ – Сливен.

 

В надпреварата по футбол при възрастова група 5–7 клас, отборът на СУ „Христо Ботев“ показа силна игра и заслужено спечели трето място след оспорвани срещи.

 

С отлично представяне се открои и отборът по бадминтон на ПГТТ „Атанас Димитров“, който за трета поредна година завоюва титлата областен шампион във възрастова група 11–12 клас и продължава към следващия – зонален етап.

 

Във футболната надпревара при възрастова група 11–12 клас шампион стана отборът на ПГТТ „Атанас Димитров“, който спечели титлата след изпълнение на дузпи в изключително оспорван и зрелищен двубой.

 

Предстоят още спортни емоции с провеждането на областните етапи по волейбол и баскетбол, които ще продължат програмата на Ученическите игри.

Photos

Сливен беше домакин на областния етап от Ученическите игриСливен беше домакин на областния етап от Ученическите игри