Търсене

Преводач

RSS

Сливен. Новини от източника. Последни новини

Достойно представяне на клуб "Сини камъни" в Държавно първенство по спортно катерене

13 ноември 2023 15:49, Връзки с обществеността
Излъчване: Община Сливен преди 6 месеца, брой четения: 225

Държавно първенство по спортно катерене в дисциплините скорост и трудност за юноши и девойки от 4 (12-13 год.) до 7 (18-19 год.) група, мъже и жени се проведе на 11 и 12 ноември в Walltopia Climbing Center в град София. За Алпийски клуб „Сини камъни“ в скоростта взеха участие четирима състезатели, а в трудността - петима.

Катеренето в дисциплината „Скорост“ се проведе на 11.11.2023 година. От 2007 година Международната федерация по спортно катерене е приела състезанията в тази дисциплина да се извършват по еталонен 15-метров маршрут с 5 градуса обратен наклон, строго определено поставени хватките и е със степен на трудност F6b. В България има един единствен такъв маршрут в залата на Walltopia Climbing Center. Елеонора Иванова зае четвърто място в 7 група - девойки до 19 годишна възраст. Станимира Димитрова (6 група - девойки до 17 години) и Иван Йорданов (6 група - юноши до 17 години) останаха пети, а Ивайло Мъндев (юноши 6 група) – седми.

Дисциплината „Трудност“ имаше два квалификационни маршрута в големия висок 19 метра атриум на катерачния център. Финалните маршрути също се проведоха в него. Станимира Димитрова се класира на трето място при девойките в 6 група., Елеонора Иванова (девойки 7 група) и Иван Йорданов (юноши 6 група) заеха 5 място, а Ивайло Мъндев (юноши 6 група) остана седми.

Клуб "Сини камъни" провежда тренировките си в Спортен комплекс "Асеновец", където през 2021 година Община Сливен монтира стена за катерене.

Снимки

Достойно представяне на клуб "Сини камъни" в Държавно първенство по спортно катеренеДостойно представяне на клуб "Сини камъни" в Държавно първенство по спортно катеренеДостойно представяне на клуб "Сини камъни" в Държавно първенство по спортно катерене