Сливен. Новини от източника. Последни новини

Представители на три държави мериха сили в шахматния турнир В Нова Загора

02 април 2024 09:05, Людмила Калъпчиева
Излъчване: Туида Нюз преди около 1 месец, брой четения: 195

За осма поредна година Нова Загора бе домакин на международния детски турнир „Загорец”. В него участие взеха 60 подрастващи шахматисти от България, САЩ и Украйна. Състезателите бяха разделени в две групи „А” за деца над 8 години до 14 години и „Б” за деца до 8 години. При най – малките в категория Детска градина победител бе Николай Димитров от Сливен, шампионка при момичетата до 8 години е Силвана Димова от Раднево, а при момчетата - Момчил Коцев от Пловдив. Сред децата до 10 години титлите спечелиха украинците Иван Дели и Свитлана Русиева. Кирило Ткаченко от Украйна е шампион до 12 години, сред момичетата на най – високото стъпало на почетната стълбичка се качи неговата сънародничка София Власенко. Денис Швенк от Бургас спечели първо място до 14 години и купата за победител в генералното класиране, при момичетата златото отиде при Кристияна Желязкова от Раднево. Наградите за местни състезатели от Нова Загора получиха Йордан Динев, който показа страхотна игра и постигна четири точки, втора позиция завоюва Александра Горанова, а бронза остана за Мирослав Динев.

Община Нова Загора

Снимки

Представители на три държави мериха сили в шахматния турнир В Нова ЗагораПредставители на три държави мериха сили в шахматния турнир В Нова ЗагораПредставители на три държави мериха сили в шахматния турнир В Нова Загора