Sliven online
Начало
Категории новини
Други категоризации
Новинарски сайтове
Източници на новини
- Бюро по труда-Сливен
- ВиК-Сливен
- ДГ "Детски рай"
- ДейтаМплант
- Динамо АД
- МБАЛ "Д-р Ив.Селимински"
- МКБППМН Сливен
- Мед. център Миркович
- Митрополия Сливен
- ОУ "Е. Багряна" (XII)
- ОУ "П. Хитов" (VII)
- ОбСНВ, ПИЦ-Сливен
- Област Сливен
- Община Сливен
- Общински съвет - Сливен
- Обяви за работа – Сливен
- ПГ по Механотехника
- ПГПЗЕ "Захарий Стоянов"
- ППЗЦ - Сливен
- ПХГ "Дамян Дамянов"
- РЦИР
- Регион.Ист.Музей-Сливен
- СБР - Котел
- СУ "Й. Йовков" (X)
- Сп. "Текстил и облекло"
- Спортно у-ще "Д. Рохов"
- ТПП-Сливен
- Топлофикация-Сливен
- Туида Нюз
- ЮТРЛВК - Сливен
Търсене
Преводач
RSS
Сливен. Новини от източника. Последни новини
Пътуващ семинар- "Съвременното литературно образование- проблеми и перспективи"
На 27 март 2014 г. Хуманитарна гимназия „Дамян Дамянов“ бе домакин на пътуващ семинар на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“ на тема: „Съвременното литературно образование – проблеми и перспективи“. Преподаватели и студенти-абсолвенти в университета, базови учители от водещи училища в Пловдивски регион, заедно с учители от ХГ „Д. Дамянов“, очертаха някои от най-актуалните проблеми пред обучението по литература – форматът на тестово изпитване, който се оказва недостатъчно подходящ за оценяване на общата литературна компетентност; неумението на учениците да създават пълноценен текст; все по-отслабващия интерес към четенето у младите хора.
Като възможност и перспектива за решаването на тези проблеми бе посочено по-задълбоченото използване на връзките между изучаваните дисциплини, прилагането на похвати от методиката на чуждоезиковото обучение, провокирането на интерес и любопитство у учениците като първа стъпка към създаване на емоционална връзка с текстовете на литературните произведения.
Във втората част на семинара пред гостите бе представена Хуманитарна гимназия „Дамян Дамянов“. С голям интерес бяха изгледани филм за историята на училището и запис от постановка на театралната трупа. Коментирани бяха въпроси от историята и развитието на гимназията, като особено внимание бе отделено на ролята и мястото на училищното настоятелство.
Благодарим на доц. Д-р С. Райчева, преподавател по Методика на обучението по литература в ПУ; д-р гл.ас. Е. Петкова, преподавател в ПУ "П. Хилендарски", д-р М. Георгиева, хоноруван преподавател в ПУ; д-р В. Борисов – хоноруван преподавател в ПУ и на всички участници в семинара за ползотворната среща!
Методично обединение по български език и литература