Sliven online
Home
Categories
Други категоризации
News sites
News sources
- Bishopric Sliven
- Central Heating-Sliven
- Chamber-Sliven
- Children's Paradise
- DBT Sliven
- DataMplant
- District Sliven
- Dynamo AD
- GPZE "Zahari Stoyanov"
- HS "E. Bagryana" (XII)
- HS "Y. Yovkov" (X)
- Humanitarian School
- Job ads – Sliven
- MBAL Sliven
- MKBPPMN Sliven
- Med. center Mirkovich
- Municipal Council-Sliven
- Municipality Sliven
- OS "P. Hitov"
- PHSME Sliven
- PIC - Sliven
- PPZC - Sliven
- REDC
- Reg.Hist.Museum-Sliven
- SBR Kotel
- Sports School "D. Rohov"
- Textile and Garment Mag.
- Tuida News
- UTRLVK - Sliven
- Water and Canal Sliven
Search
Translator
RSS
Sliven. News from the source. Last news
Първа среща на партньорите по проект „Устойчиво използване на регионалните фондове за природата” („SURF-Nature”)
Във връзка с изпълнението на проект SURF г-н Пейчо Пейчев - заместник областен управител, и г-жа Антония Сивева – главен експерт в отдел „Регионално развитие”, участваха в първата среща на партньорите по проекта. Тя се проведе на 25 и 26 март 2010 г. в Барселона.
На срещата беше дискутирано и постигнато споразумение по административните въпроси и въпросите на транснационалното управление, които стоят в основата на успешното партньорство. Водещият партньор - Федералната агенция по околна среда на Австрия, възложи управлението на проекта на WWF-Германия. WWF е една от най-големите и най-ефективни международни природозащитни организации, която работи в близо 100 държави, включително и в България. Скорошни нейни кампании у нас са: „Часът на земята”, „Гората не е само дървесина”, „Национален ден на природните паркове” и др.
На срещата бяха представени матриците /стандартизирани модели/, чрез които да се направи анализ на оперативните програми, финансирани от Европейския фонд за регионално развитие в сферата на биоразнообразието и природното наследство по отношение на тяхното качество и изпълнение. Представени бяха още и матриците за анализиране на примери за проекти, чрез които да се идентифицират и разработят пет техники за добри практики по специфични теми за финансиране: зелена инфраструктура; устойчив туризъм; екологично образование; горско биоразнообразие; управление на Натура 2000. Ще бъдат извършени и много мероприятия за популяризиране и разпространение на резултатите от проекта, както и ще бъдат изготвени и отпечатани множество материали, насоки и ръководства.
Беше обсъден подробен работен график за предстоящите за изпълнение дейности от страна на партньорите.
В допълнение към горните дейности, общи за всички 14 партньори, Областна администрация Сливен ще организира и проведе обучителна сесия в началото на 2012 г. По предварителен план обучителната сесия има за цел да обучи националните, регионални и местни заинтересовани страни и правещите политиката как да подобрят регионалните политики и практики. Специфичната тема ще бъде избрана сред вече споменатите по-горе теми в зависимост от потребностите на заинтересованите страни.
Освен това Областна администрация е поела ангажимент да разработи и издаде тематична брошура с работно заглавие „Националните оперативни програми – инструмент за изпълнението на проекти за опазване на биоразнообразието и природното наследство”.