Търсене

Преводач

RSS

Сливен. Новини от източника. Последни новини

Футболистите от „Атлетико – Клуцохор“ са носители на купата от традиционния турнир, организиран от МГЕРБ – Сливен

28 октомври 2017 15:03, Валя Марева (ПП "ГЕРБ"-Сливен)
Излъчване: ПП "ГЕРБ"-Сливен преди 6 години, брой четения: 1352
-----

Футболистите от „Атлетико – Клуцохор“ са носители на купата от традиционния турнир, организиран от младежката организация на ГЕРБ – Сливен. Турнирът по футбол на малки вратички се провежда за трета поредна година по случай празника на Сливен -Димитровден. В надпреварата участваха 6 отбора с по шест играчи и двама резерви. Сили на игрището премериха любители на футбола от МГЕРБ – Сливен, „Речица – Чарлии“, „Атлетико – Клуцохор“, „Таргет“, „Манчестър“ и ФК „Гергевец“. Футболните срещи се играха в спортна зала „Декотекс“, в две полувремена по десет минути, а финалът бе по 15 минути. След оспорвана битка най-добрите четири отбора се бориха за първото място. На полуфинал се срещнаха отборите на „Речица – Чарлии“ и „Манчестър“, като победители от двубоя станаха младежите от „Речица – Чарлии“ след резултат от 4:1. На финал излязоха отборите на „Атлетико – Клуцохор“ и ФК „Гергевец“. След равностойна битка при резултат 1:1, се стигна до дузпи, по пет опита на всеки отбор. Крайният резултат от срещата бе 4:3 в полза на „Атлетико – Клуцохор“. На първо място и шампион на турнира са футболистите от „Атлетико – Клуцохор“, втори са ФК „Гергевец“, на трето място се класира отборът на „Речица – Чарлии“, а „Манчестър“ останаха на четвърта позиция. Наградата на победителите връчи заместник – кметът на Сливен Румен Иванов. Отборът на „Атлетико – Клуцохор“ получи купа, грамота и парична награда. Класираният на второто място отбор на ФК „Гергевец“ бе награден от общинският съветник от ГЕРБ Тодор Начев с грамота и парича награда. Общинският съветник от ГЕРБ Живко Минчев награди отбора на „Речица – Чарлии“ с грамоти и поощрителна награда. Класиралият се на четвърта позиция „Манчестър“ получи поощрителна награда от един от организаторите на турнира и общински съветник от ГЕРБ Георги Николаев. По време на турнира бяха връчени и специални награди. За „Най – красив гол“ отличието получи Гути Ангелов от „Речица – Чарлии“, „Най – техничен играч“ стана Асен Асенов от ФК „Гергевец“, а „Най – добър вратар“ на първенството е Велин Цонков от „Атлетико – Клуцохор“.