Sliven online
Home
Categories
Други категоризации
News sites
News sources
- Bishopric Sliven
- Central Heating-Sliven
- Chamber-Sliven
- Children's Paradise
- DBT Sliven
- DataMplant
- District Sliven
- Dynamo AD
- GPZE "Zahari Stoyanov"
- HS "E. Bagryana" (XII)
- HS "Y. Yovkov" (X)
- Humanitarian School
- Job ads – Sliven
- MBAL Sliven
- MKBPPMN Sliven
- Med. center Mirkovich
- Municipal Council-Sliven
- Municipality Sliven
- OS "P. Hitov"
- PHSME Sliven
- PIC - Sliven
- PPZC - Sliven
- REDC
- Reg.Hist.Museum-Sliven
- SBR Kotel
- Sports School "D. Rohov"
- Textile and Garment Mag.
- Tuida News
- UTRLVK - Sliven
- Water and Canal Sliven
Search
Translator
RSS
Sliven. News from the source. Last news
До средата на юли трябва да е готова позицията на страната по ОСП след 2013 г.
На 21 януари 2011 г. в областна администрация се получи информация от Министерство на земеделието и храните, Дирекция „Връзки с обществеността и протокол ” за основните елементи от българската позиция в дебата по бъдещето на ОСП след 2013 г.
„Общата селскостопанска политика (ОСП) на Европейския съюз представлява нещо много повече от просто разпределяне на средства. Тя е ефективен инструмент, гарантиращ на обществото производството и доставката на храни в достатъчни количества и с високо качество чрез увеличаване производителността”. Това каза заместник-министърът на земеделието и храните Светлана Боянова, която откри кръгла маса „България и ОСП – Визия 2020”, организирана от Европейския институт. В събитието взеха участие българският евродепутат от ЕНП Мария Неделчева, Марио Милушев – директор в Генерална дирекция „Земеделие” на ЕК, представители на държавните институции, неправителствения сектор и научните институти в страната.
Пред участниците в кръглата маса зам.-министър Боянова подчерта важността на ОСП за българското земеделие, което все още понася негативите на прехода към пазарно стопанство. „Чрез прилагането на инструментите на Общата селскостопанска политика се осигури минимално ниво на доходите на земеделските производители, наблюдават се процеси на преструктуриране и макар и бавно – окрупняване и модернизиране на стопанствата, подобряват се агроекологичните условия на производство, подобряват се условията на живот в селските райони”, поясни зам.-министър Боянова.
Тя очерта основните елементи от българската позиция в дебата по бъдещето на ОСП след 2013 г. – запазване на бюджета на ЕС за земеделие, по-ранно изравняване на субсидиите между старите и новите страни членки, запазване на двата стъбла на ОСП – т.е. подпомагането по линия на директните плащания и чрез Програмата за развитие на селските райони и осигуряване на по-голяма гъвкавост на страните в осъществяване на политиките в сектора.
До средата на юли 2011 г. България трябва да изготви официалната си позиция по отношение на ОСП след 2013 г., съобщи евродепутатът Мария Неделчева. Тя обясни, че позициите на отделните страни-членки за промяна на Общата селскостопанска политика вече са ясни. Основните въпроси, по които ще се води дебатът, са дали да се запази или да бъде намален бюджетът за земеделие, дали да се запазят двата стълба на ОСП и дали да се изравнят по-рано субсидиите между страните – членки. Неделчева призова всички заинтересовани страни у нас за по-голяма активност при изработването на общата политика по ОСП след 2013 г.