Областният управител на Сливен откри Международният турнир по джудо

05 June 2011 13:19,
Emission of: District Sliven 13 years ago, number of readings: 1400
iklkl

На 4 юни 2011 г. областният управител г-н Марин Кавръков откри първият Международен турнир по джудо в памет на Ива Бучкова, организиран от спортен клуб „Еврохолд – Ставен” Сливен и Ротари клуб – Сливен.

Официални гости на международния форум бяха генералният секретар на Българската федерация по джудо г-н Асен Коруджиев, представители на областна и общинска администрация, спортни деятели. Специални гости на тържеството бяха семейството на Ива Бучкова – Анелия и Андрей Бучкови.

Идеята на организаторите спортен клуб „Еврохолд – Ставен” Сливен и Ротари клуб – Сливен е Международният турнир да се превърне в традиция и да се провежда всяка година. Гостуващите отбори от чужбина останаха на тридневен лагер в Сливен, а състезателите на Русия ще проведат тренировъчен лагер в града под „Сините камъни” до 12 юни. В неделя състезателите и треньорите посетиха местността „Карандила”.

В Международният турнир по джудо в надпреварата участваха 210 състезатели от 4 страни - Армения, България, и Русия. 184 медали бяха раздадени в първия Международен турнир по джудо в Сливен в памет на Ива Бучкова. От тях 46 златни, 46 сребърни и 92 бронзови. Наградният фонд на спортната проява бе 500 евро. Парична премия от 250 евро спечели класиралият се на първо място отборът на „Еврохолд – Ставен”, завоювалите второ място – отборът на Армения взе 250 евро. Раздадени бяха и по 50 евро за две трети места – паричната награда спечелиха отборите на Якоруда и Козлодуй. За „най-резултатен състезател” при подрастващите и момчета и момичета младша възраст бе удостоена Яница Петкова, с приза „най- техничен състезател” бе награден Никола Стефанов, а „най- атрактивен състезател” е Николай Господинов. При юноши и девойки призьт най- атрактивен състезател завоюва Георг Китарян – Армения, Хартун Григорян- Армения спечели награда за „най-резултатен състезател” , а „най-техничен състезател” е Бетина Темелкова от „Хаджи Димитър” - Сливен. Състезателите получиха купи и предметни награди. Организатори са спортен клуб „Еврохолд – Ставен” Сливен и Ротари клуб – Сливен.